Wizyt:
Dzisiaj: 30
Wszystkich: 163737

EVA-WV-4000iR AHD 4Mpx

Kamery Analog / AHD / CVI / TVI » EVA-WV-4000iR AHD 4Mpx

Kamera zewnętrzna serii EVA-WV-4000iR AHD 4Mpx ma wbudowany przetwornik OV4689 z procesorem NEXTCHIP 2475. Posiada regulowany obiektyw o ogniskowej 2,8 ~ 12mm. Kamera pracuje tylko w trybie AHD w rozdzielczości 4Mpx (2688x1520px).

Kamera EVA-WV-4000iR AHD 4Mpx posiada mechaniczny filtr podczerwieni(ICR) dzięki czemu może widzieć nawet w całkowitej ciemności dzięki wbudowanym 36 diodom podczerwieni.

System AHD oparty został na podobnej strukturze co analogowy system monitoringu CCTV. Nowością jest natomiast możliwość przesyłu obrazu w wysokiej rozdzielczości HD oraz Full HD na odległość do 500 metrów. Cały ten proces odbywa się za pomocą kabla koncentrycznego RG59. Oczywiście można również wykorzystać przewód UTP oraz powszechnie stosowane transformatory video. Bardzo dużym plusem jest to, iż system AHD nie wymaga zmiany struktury kablowej, co ma miejsce w przypadku rozwiązań IP czy HD-SDI. Kolejny duży atut to wejścia CVBS. Pozwala ono na wykorzystywane kamer AHD w systemach analogowych. Dzięki temu konieczna będzie tylko częściowa modernizacja istniejących systemów, bez obowiązku zmiany urządzeń rejestrujących DVR. Takie rozwiązanie, w porównaniu z system HDCVI, który opiera się na transmisji TX - RX, wypada zdecydowanie na korzyść technologi AHD. W niedługim czasie ma ona duże szanse stać się alternatywą obecnie używanych systemów analogowych.

  • AES - (Auto Electronic Shutter) - mechanizm automatycznej elektronicznej migawki, który pozwala na aktywne dostosowywanie parametrów pracy kamery do zmieniających się warunków oświetlenia bez potrzeby opcjonalnego wykorzystania obiektywów z automatyczną przesłoną (Auto Iris).
  • AWB - (Auto White Balance) - jest funkcją odpowiadająca za zmiany w poziomie balansu bieli. Automatyczny balans bieli zabezpiecza przechwytywany obraz pod kątem jego ostrości i wartości nasycenia kolorów.
  • AGC - (Auto Gain Control) - jest funkcją samoczynnej regulacji poziomu wzmocnienia obrazu, dzięki której możliwe jest utrzymanie optymalnej jakości obrazu w sytuacji zmiany warunków oświetlenia w obszarze pracy kamery.
  • D-WDR - Nowoczesne rozwiązanie pozwalające uzyskać kamerze szeroki zakres dynamiki. Efektem tego jest skuteczniejsze odwzorowanie szczegółów znajdujących się w ciemnych częściach obrazu. Funkcja wpływa korzystnie na jakość obrazu pozwalając na łatwiejszą identyfikację obiektów.
  • Mechaniczny Filtr Podczerwieni(ICR) - Kamera posiada wbudowany mechaniczny filtr podczerwieni o zasięgu w zależności od przejrzystości powietrza do 35m. Podczas pracy dziennej jest on aktywny i pochłania znaczną część szkodliwego promieniowania podczerwonego - umożliwia wierne odwzorowanie kolorów. Podczas pracy w warunkach nocnych, filtr zostaje ściągnięty z przetwornika i kamera może pracować przy sztucznym świetle podczerwonym.

 

Model EVA-WV-4000iR AHD 4Mpx
Przetwornik 1 / 2,7” OV4689 + Nextchip 2475
Liczba efektywnych pikseli PAL: 2688x1520
Rozdzielczość pozioma 4Mpx AHD
Stosunek S/N > 58 dB (AGC wył.)
Częstotliwość (MHz) PAL: 18.9375
System skanowania 2:1 Interlace
Minimalne oświetlenie 0 Lux (IR wł.), 0,2 Lux (IR wył.)
System synchronizacji wewnętrzna
Automatyczna migawka NTSC: 1/60s~1/100,000s, PAL: 1/50s~1/100,000s
Filtr IR Tak, mechaniczny
Zasięg IR 35m
Próg załączania IR poniżej 10Lux
Sterowanie IR Automatyczne, CDS
Wyjście Video 1Vpp 75Ω
Kontrola wzmocnienia Automatyczna
Dodatkowe funkcje
  • Inteligentny Auto Balans Bieli
  • Maski prywatności
  • Strefy detekcji ruchu
  • Inteligentne sterowanie podczerwienią
  • Współpraca z rejestratorami AHD/CVI/TVI
Zasilanie 12V DC (+/- 5%) 650mA (IR wł.)
Obiektyw 2,8-12mm MPx
Klasa szczelności IP66
Wymiary ᴓ120mm x 95mm
Waga 450g
Temperatura magazynowania -10°C ~ +60°C RH95%
Temperatura pracy -25°C ~ +45°C RH95%