





IMX238 - funkcje
Technologia » IMX238 - funkcje
3D-NR (Redukcja szumów 3D)
Funkcja odpowiedzialna za poprawę parametru obrazu w przypadku niedostatecznego oświetlenia
AE (automatyczna ekspozycja)
Funkcja jest odpowiedzialna za kontrolę oświetlenia sceny obserwowanej przez kamerę oraz dopasowania jasności generowanego obrazu. W menu OSD jest możliwość wyboru kilki automatycznych trybów pracy w zależności od ustawienia oświetlenia.
Day&Night (tryb pracy Dzień/Noc)
Funkcja jest odpowiedzialna za automatyczne przełączanie kamery pomiędzy trybem kolorowym, a trybem czarno białym w celu osiągnięcia jak najlepszej jakości wyświetlanego obrazu. Zastosowany filtr ICR dodatkowo poprawia funkcję AWB w dzień oraz prawidłowe wyświetlanie obrazu w trybie nocnym.
Funkcja pozwala na ustawienie następujących trybów pracy:
EXTERNAL (zewnętrzny) - do pracy na zewnątrz
AUTO - tryb automatyczny
B&W (czarno-biały) - wymuszenie pracy kamery w trybie czarno-białym
COLOR (kolorowy) - wymuszenie pracy kamery w trybie kolorowym
AWB (Automatyczny balans bieli)
Funkcja jest odpowiedzialna za dopasowanie poziomu bieli do typu oświetlenia sceny. Do wyboru jest kilka trybów pracy w zależności od typu i poziomu oświetlenia.
ZONE MASKING (Maski prywatności)
Funkcja jest odpowiedzialna za tworzenie i umieszczanie na obrazie stref prywatnych (do 8 stref).
MOTION DETECTION (Detekcja ruchu)
Funkcja jest odpowiedzialna za wyzwalanie trybów alarmowych poprzez detekcję obrazu kamery. Możliwe jest ustawienie 4 pól detekcji w dowolnym kształcie oraz rozmiarze.
ZOOM IN (Zoom cyfrowy)
Funkcja pozwala na wykonanie 5 krotnego bezstratnego zoomu cyfrowego z poziomu menu OSD kamery.
IMAGE ENHANCE (Dopasowanie obrazu)
Funkcja jest odpowiedzialna za dopasowanie obrazu do konkretnych warunków środowiska pracy kamery. W ramach tej funkcji jest możliwe dostosowanie takich parametrów jak: ostrość, nasycenie, kontrast, odbicie lustrzane, odwrócenie obrazu.
WDR (poszerzony zakres dynamiki)
Działanie tej funkcji w kamerach polega na użyciu odpowiednich algorytmów do analizy naświetlenia obrazu oraz na dynamicznej zmianie wartości niedoświetlonych i prześwietlonych pikseli monitorowanych scen w celu uwidocznienia na obrazie niedoświetlonych elementów. Dzięki temu mamy możliwość dokładnej rejestracji sceny mimo dużego kontrastu. Kamery z funkcją WDR stosujemy zarówno do instalacji zewnętrznych jak i wewnętrznych - wszędzie tam gdzie występuje intensywne źródło światła, które może "oślepiać" kamerę: np. kamera monitorująca pomieszczenie w kierunku dużego oświetlonego okna.